пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.11.2013 | Георгій Кобзар
Екологічні права

Майже половині українців важко дихати у рідній країні

   

І мова йде не про ситуацію зі свободою слова. Адже 46% жителів України не задоволені якістю повітря в місці, де вони проживають.

За цим показником наша країна розташувалася на 128 місці серед 135 держав світу. Такі результати дослідження ступеня задоволеності якістю повітря в світі, проведеного міжнародною дослідницькою компанією Gallup, – пише «Капітал».

Згідно з даними звіту, кількість людей, які задоволені якістю повітря в своєму населеному пункті, в 2012 році зменшилася на 1%.

Частка задоволених станом вдихуваного повітря серед жителів сільської місцевості в середньому на 16% більше, ніж серед міського населення. Найбільший розрив спостерігається в країнах колишнього СРСР, де ступінь задоволеності сільського населення майже вдвічі перевищує міський рівень (71 % проти 37%).

При цьому справжнім екологічним раєм є Шрі-Ланка, де майже кожен (94%) житель задоволений повітрям, яким він дихає. Надзвичайно високий рівень задоволеності якістю повітря продемонструвало і населення двох інших острівних держав: Ірландії – 93% та Нової Зеландії – 92%.

А більше за всіх проблеми з підтриманням чистоти повітря, на думку місцевого населення, мають Ліван і Гонконг, де задоволені якістю повітря тільки 43% і 34% жителів відповідно.

Нагадаємо, за результатами проведеного наприкінці 2011 року Інститутом Горшеніна телефонного опитування, половину українців (50, 4%) турбує загазованість повітря, 45, 6% – забруднення водоймищ, а кожного десятого – кислотні дощі.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль