увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 25.09.2016 08:26
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingУ Харкові за замахи на вбивство засуджено расиста

26.11.13 | Юрій Чумак

Дзержинський районний суд Харкова виніс вирок стосовно 24-річного Віталія Каднічанського, який, начитавшись нацистської літератури, вирішив «очистити» місто від осіб «неарійських» рас.

За 6 замахів на вбивство (ч. 2 ст. 15, п.1, 14 ч.2 ст. 115 КК України), а також незаконне зберігання вибухівки (ч. 1 ст. 263 КК України) він засуджений до 10 років позбавлення волі.

Державне обвинувачення довело, що молодик саме через расову нетерпимість нападав на вихідців з країн Азії та Африки. Були серед постраждалих і українці, навіть школярі, через смагляву шкіру яких расист приймав їх за іноземців.

«Свою вину злочинець не визнав, на судових засіданнях вів себе зухвало, ображав учасників процесу і навіть з’їв кілька аркушів матеріалів справи, які було йому надано для ознайомлення. Однак усі потерпілі, які прибули до судового засідання, впізнали його та однозначно вказали на те, що це він вчинив замах на їх вбивство. Тому вирок суду був максимально суворим», – зазначив старший прокурор прокуратури м. Харкова Олександр Бондаренко.

При цьому підсудного виправдали за єдиним епізодом, де вбивство все-таки відбулося. Прокуратура вважає, що злочинець убив свого попутника з електрички за те, що той занадто наполегливо пропонував Віталію, який не переносить алкоголь, випити.

«Каднічанський виправданий за фактом убивства громадянина Сичова за недоведеністю. На даний вирок готується апеляція з мотивів того, що виправдання особи не є обґрунтованим», – пояснив Олександр Бондаренко.

Нагадаємо, напередодні того, як влаштувати «полювання» на людей, нацист відвідував заходи сумнозвісної організації «Патріот України», але порахував «патріотів» недостатньо радикальними.

А з 24 квітня по 13 травня 2012 року Каднічанський спеціально приїжджав до Харкова з с. Безруки Харківської області, прихопивши з дому ніж, і в людних місцях обирав собі жертву. Прослідкувавши за нею, напади вчиняв уже в малолюдних місцях, найчастіше ззаду. При цьому він обирав людей, які, на його думку, не могли вчинити йому спротиву, але двічі нападав зі спини одразу на двох осіб.

Крім того, за інформацією правоохоронців, при обшуку вдома в злочинця було знайдено осколково-фугасний снаряд та димову шашку.

дивись також:
Іноземці не мають претензій до харківської міліції
Іноземним студентам – про права при взаємодії з міліцією
І знову ти сьогодні не прийшла
Держава та громадськість розбудовують механізми подолання ксенофобії й расизму
Резюме расистських проявів, зафіксованих Ініціативою Розмаїття у 2012 році
У Харкові підписали петицію на захист іноземних студентів
Студенти-іноземці: численні, але незахищені
Для иностранцев в Харькове настали тяжелые времена?
У Харкові судять юнака, який різав іноземців з расистських мотивів
У 2012 році на Харківщині порушено 4 кримінальні справи за умисне вбивство з мотивів ненависті
На Слобожанщині расистських злочинів не буває. Так міліція вважає