пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.02.2014 | Георгій Кобзар

Верховний комісар ООН з прав людини закликає припинити кровопролитні сутички в Україні

   

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей закликала всі сторони проявляти максимальну стриманість, адже вже 22 особи були вбиті під час зіткнень у Києві між спеціальними загонами міліції та протестуючими.

Як повідомляє глобальний сайт ООН, Н. Піллей заявила 19 лютого 2013 р.:

«Я рішуче засуджую ці вбивства і настійно закликаю уряд і протестуючих діяти для розрядження напруженості й вжити оперативних заходів, щоб знайти мирний шлях подолання існуючої кризи.

Я також закликаю до термінового і незалежного розслідування задля встановлення фактів і відповідальності, у тому числі щодо можливого застосування надмірної сили, та для забезпечення підзвітності за ці смертоносні зіткнення.

Я знову закликаю до дотримання права на мирні зібрання, як це передбачено міжнародним правом в галузі прав людини, яке має дотримуватися.

Україні потрібен діалог між конфліктуючими сторонами, з повагою до політичних та юридичних зобов’язань країни, заснований на міжнародних стандартах в області прав людини, а також рекомендаціях, розроблених міжнародною системою захисту прав людини.

Моє Управління готове запропонувати допомогу щодо можливих реформ, що стосуються дотримання прав людини».

Інформаційний портал ООН нагадує, що 18 лютого ситуація в Україні набула значного погіршення із застосуванням насилля, після того як протестувальники зробили спробу підійти до Парламенту перед початком вирішальних дебатів щодо відновлення Конституції 2004-го року, яка могла би значно обмежити повноваження президента. Поліція відкрила вогонь гумовими кулями, а також використала шумові і димові гранати з вантажівок, а деякі протестуючі кидали пляшки із запальною сумішшю і цеглу. Принаймні 22 осіб було вбито, серед них журналісти, співробітники міліції та протестуючі. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що 241 особа була доставлена до лікарні.

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль