пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.03.2014 | Юрій Нужний
Міжнародна політика і права людини

ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму

   

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин висловила стурбованість щодо можливого початку масового від’їзду біженців з АР Крим в інші регіони України

Зустріч заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс відбулася в Міністерстві закордонних справ України.

Під час зустрічі сторони обговорили питання використання можливостей та інструментів Верховного комісара ОБСЄ для моніторингу стану дотримання прав національних меншин на всій території України, зокрема, в АР Крим, враховуючи окупацію півострова військовими підрозділами Російської Федерації.

Торс повідомила про численні звернення до неї представників національних меншин, що проживають на території Кримського півострова, з інформацією про порушення їхніх прав самопроголошеною владою Криму. У цьому зв’язку Верховний комісар висловила стурбованість щодо можливого початку масового від’їзду біженців з АР Крим в інші регіони України.

Українська сторона висловила зацікавленість у подальшому залученні представників ОБСЄ до вирішення кризи, спровокованої інтервенцією РФ у Криму.

Нагадаємо, екс-голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Крим вже покинули понад 1 тис. чоловік. За його словами, полишали півострів переважно татари – жінки й діти.

Голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко повідомив, що Київ готовий прийняти до 10 тис. біженців з Криму. Про готовність прийняти біженців заявили Херсонська, Черкаська, Кіровоградська та Львівська області.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль