увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 28.09.2016 06:26
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingУ Росії та Білорусі затримують активістів за підтримку України

31.03.14 | Георгій Кобзар

30 березня 2014 р. у Москві затримали 3-х активістів, що стояли в одиночних пікетах з портретами євромайданівців, які загинули 18-20 лютого в Києві. А в Мінську міліція за жовто-блакитну стрічку затримала колишнього політв’язня Славоміра Адамовича.

Затримані в Москві – Сергій Яковлєв, Дмитро Зворикін та Марк Гальперін – вийшли на Тверську вулицю, дотримуючись вимоги для проведення одиночних пікетів – відстані в 50 метрів один між одним, з портретами загиблих українців у руках.

Таким чином вони збиралися вшанувати пам’ять загиблих 40 днів тому євромайданівців з «Небесної сотні».

За словами затриманих, поліцейські не звинувачували їх у порушенні правил одиночного пікетування, але затримали у зв’язку з «нестабільною ситуацією в країні» для проведення «роз’яснювальної бесіди».

При цьому поліцейські відібрали паспорти у 2-х з 3-х затриманих.

Того ж дня у Мінську на вході в метро «Могильовська» міліція затримала поета, колишнього політв’язня Славоміра Адамовича. Формальна причина затримання – «з’ясування особистості», але справжня, як розповів Адамович, пов’язана з… жовто-блакитною стрічкою на його одязі.

«Кілька днів виходжу в місто з жовто-блакитною стрічкою на одязі. Це мій знак солідарності з українцями в їх боротьбі з окупантами з Росії. Розбираючись з моєю особистістю, по телефону начальству виразно говорило, що «у нього була жовто-блакитна стрічка, що з ним робити», – розповів Адамович.

Подібні дії з боку правоохоронців у Росії та Білорусі щодо місцевих громадських активістів, які підтримали українську революцію, вже неодноразово відмічали журналісти й правозахисники.

дивись також:
У Росії прихильникам миру погрожують вбивством
Національні меншини України підтримали боротьбу з агресією Росії в Криму
ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму
Крым: Нападения и похищения со стороны представителей незаконных формирований