пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.04.2014 | Юрій Чумак

Затверджено зміни до законодавства щодо доступу до інформації

   

Виконуючий обов’язки Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Про це 17 квітня 2014 р. повідомила прес-служба глави держави.

27 березня Верховна Рада прийняла у другому читанні та у цілому законопроект №0947 про доступ до публічної інформації.

За ухвалення проекту №0947 неодноразово висловлювалися українські громадські організації, журналісти та провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи слова (Access Info Europe, ARTICLE 19, Transparency International та Centre for Law and Democracy). Прийняття законопроекту штучно затягувалося вже протягом 1, 5 років.

Новий закон передбачає зміни до 4 кодексів та 53 законів України, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації про державні і місцеві бюджети, зарплати/премії/пільги держслужбовців, генеральні плани міст тощо.

Також запроваджено штрафи за «необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації».

Нагадаємо, 26 березня парламент «не зміг» прийняти у другому читанні законопроект №0947.

Тоді 27 березня громадські активісти, експерти та журналісти вийшли на пікетування Верховної Ради України з вимогою ухвалити проект закону №0947 щодо спрощення доступу до публічної інформації, і домоглися цього.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль