пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.05.2014 | Сергій Григор’єв
Право на життя

Кривава п’ятниця в Одесі

   

Під час масових заворушень в Одесі у п’ятницю 2 травня загинуло 46 осіб. У лікарнях Одеси перебувають близько 90 осіб, зокрема 22 міліціонери.

Внаслідок сутичок між прибічниками єдності України та проросійськими сепаратистами, що відбулися в Одесі 2 травня 2014 р., є численні жертви. Біти, вогнепальна зброя, «коктейлі Молотова» – все це призвело до гибелі 46 осіб, більшість з яких загинули у палаючій будівлі Одеської обласної федерації профспілок, де засіли відступаючі проросійські активісти.

Як заявив 3 травня перший віце-прем’єр України Віталій Ярема, багато людей загинуло, стрибаючи з 4-5 поверхів будівлі, решта – від чадного газу або згоріли.

«Я був на місці події і бачив велику кількість загиблих людей. І було видно, що вони загинули раптово, дуже швидко. Тобто, горіла якась речовина, яка виділяла газ, і цей газ дуже швидко впливав на людей, які втрачали свідомість і помирали на місці. Що це за газ, яка речовина горіла, покаже експертиза», – сказав Ярема.

Він додав, що під час пожежі на даху будівлі виявили 161 особу, яку співробітники правоохоронних органів вивели з території і не допустили, щоб відбулася чергова сутичка.

Ярема також відзначив, що дані надходять суперечливі, але «коктейлі Молотова» кидали як згори будівлі, так і знизу.

«Тобто, від яких пляшок і що саме горіло, і чому так швидко сталося займання всередині, покажуть результати пожежно-технічної експертизи», – підкреслив він.

Разом з тим у мережі Інтернет з’явилося відео, на якому чітко видно, як пожежа у Будинку профспілок спалахує зсередини, а не через зовнішній вогонь.

Крім того, Віталій Ярема заявив, що серед загиблих під час заворушень в Одесі є й іноземці.

А за даними СБУ, заворушення в Одесі координувалися диверсійними групами з РФ, які діють з невизнаної республіки Придністров’я на території Молдови.

В пам’ять про людські жертви в ході антитерористичної операції на південному сході України, а також під час сутичок в Одесі 2 травня в Україні оголошено дводенний траур.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль