увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 26.09.2016 11:48
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingДжемілєва не пустили до «зони російської демократії»

04.05.14 | Юрій Нужний

Декілька тисяч кримськотатарських активістів і представників Меджлісу прибули 3 травня 2014 р. до пункту пропуску «Турецький вал» біля Армянська, щоб зустріти свого лідера Мустафу Джемілєва, який за рішенням російської влади став «нев’їзним» у Криму.

Кримські татари прибули декількома автоколонами з різних регіонів півострова під національними кримськотатарськими прапорами та державними стягами України. Серед активістів були й дружина лідера кримських татар Сафінар Джемілєва та керівник Меджлісу Рефат Чубаров, глави регіональних меджлісів.

Проте щоб побачити свого лідера, їм довелося зіткнутися з озброєним спецназом РФ. Кримським татарам вдалося прорвати кордон російських силовиків. Коли тисячі людей стали рухатися в бік Херсонської області, почулися постріли. Російський спецназ стріляв у повітря.

Незважаючи на протистояння, кримським татарам вдалося зустрітися зі своїм лідером. У спілкуванні з однодумцями Джемілєв назвав те, що відбувається, «зоною російської демократії».

Далі керівництво Меджлісу і Мустафа Джемілєв попрямували у бік кримського кордону. Однак озброєні люди не пропустили їх, перекривши дорогу декількома блокпостами. До представників кримських татар вийшов в.о. «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим» Сергій Абісов, який пояснив, що Джемілєву заборонено в’їзд до Криму, «згідно з російським законодавством». При цьому він не уточнив, які саме закони маються на увазі.

Не отримавши виразних відповідей на питання, кримські татари заявили, що готові повернутися додому тільки разом з Джемілєвим, а регіональні меджліси на знак протесту мають намір блокувати дороги в Криму.

Однак УРАЛи, БТРи та інша військова техніка разом з озброєними російськими спецназівцями стали на заваді тому, щоб Джемілєв потрапив на Батьківщину – до Криму.

Отже, окупаційна російська влада не дозволила громадянину України в’їхати на анексовану територію України – через те, що він цю анексію не визнає.

дивись також:
«Вибори» без вибору в Криму
Кримські татари планують бойкотувати російську «імітацію виборів»
Кримські татари – корінний народ Криму та України
Чубаров: окупаційна «влада» почала репресії, щоб залякати кримських татар
«У Криму зараз диктатура криміналітету і бомжів»
ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму
Крым: Нападения и похищения со стороны представителей незаконных формирований

коментарі

новий коментар