пошук  
версія для друку
29.05.2014 | Георгій Кобзар

Підписано зміни до закону про захист біженців

   

Закон називають «євроінтеграційним», оскільки він імплементує в нашій державі директиви Ради ЄС у царині захисту біженців та є необхідним для введення безвізового режиму України з ЄС.

Виконуючий обов’язки президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон № 1251-VII «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Означений Закон розширив поняття «додатковий захист» у відповідності до директиви Європарламенту і Ради ЄС 2011/95 від 13.12.2011 р., а також поняття «тимчасовий захист» згідно з директивою Ради ЄС 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 р.

Законодавці визначили, що додатковий захист – це форма захисту, що надається в Україні на індивідуальній основі іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну або перебувають в Україні і не можуть або не бажають повернутися в країну громадянської належності або країну попереднього постійного проживання внаслідок обставин.

А тимчасовий захист – форма захисту, що є винятковим практичним заходом, обмеженим у часі, і надається в Україні іноземцям та особам без громадянства, які масово прибули в України і не можуть повернутися в країну постійного проживання через обставини.

Документом розширене коло іноземців та осіб без громадянства, які будуть мати підстави для отримання додаткового і тимчасового захисту в Україні:

Особа, яка потребує додаткового захисту, – особа, яка не є біженцем відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу щодо статусу біженців 1967 року та цього Закону, але потребує захисту, оскільки така особа змушена була прибути в Україну або залишитися в Україні внаслідок загрози її життю, безпеці чи свободі в країні походження через побоювання застосування щодо неї смертної кари або виконання вироку про смертну кару чи тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання або загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини і не може чи не бажає повернутися до такої країни внаслідок зазначених побоювань.

Особи, які потребують тимчасового захисту, – іноземці та особи без громадянства, які масово вимушені шукати захисту в Україні внаслідок зовнішньої агресії, іноземної окупації, громадянської війни, зіткнень на етнічній основі, природних чи техногенних катастроф або інших подій, що порушують громадський порядок у певній частині або на всій території країни походження.

Нагадаємо, народні депутати підтримали в цілому цей закон 13 травня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 277 депутатів. Закон необхідний для введення безвізового режиму з ЄС.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль