увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 29.09.2016 13:17
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingУкраїна подала на Росію дві скарги до ЄСПЛ

05.06.14 | Юрій Шершень

Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) дві скарги – щодо анексії Криму та відповідальності Російської Федерації перед Україною.

Про це повідомив «Урядовий портал».

«Також ми готуємо позови, в тому числі до органів державної влади та управління Російської Федерації, за незаконне захоплення і пограбування України. За це треба буде відповідати», – зазначив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що Генеральна прокуратура України почала розслідування відносно української власності у Криму після анексії Криму Російською Федерацією: «В рамках кримінальної справи український уряд подає позов на суму більш ніж 1 трлн. грн.».

Також Яценюк заявив у Верховній Раді, що РФ викрала значні поклади українського газу, що знаходяться в Криму: «Раніше Україну час від часу звинувачували в тому, що вона краде газ. Зараз я можу сказати, що газ крадуть росіяни: вони у нас вкрали територію, вкрали «Чорноморнафтога», вони у нас вкрали 2,2 млрд. кубічних метрів газу, який зараз перебуває в Криму».

Яценюк наголосив, що українська сторона використовує всі можливі законні методи для того, щоб притягти Російську Федерацію до суду: «Вирішення цих питань лежить у міжнародній площині. Ми усвідомлюємо, що такі судові процеси не проходять за місяць. Але вони обов’язково матимуть результати».

Нагадаємо, 12 травня 2014 Європейський суд з прав людини виніс прецедентне рішення у справі «Кіпр проти Туреччини». Судом було розглянуто можливість застосування ст. 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про справедливу сатисфакцію Кіпру за порушення прав людини на території так званої «Турецької Республіки Північного Кіпру».

У своєму рішенні Європейський суд зобов’язав турецький уряд виплатити 30 млн. євро як компенсацію моральної шкоди родичам зниклих без вести людей і 60 млн. євро як компенсацію моральної шкоди, понесеного греками-кіпріотами з півострова Карпас, що знаходиться в «Турецькій Республіці Північного Кіпру».

Слід зазначити, що ще в рішенні «Лоізіду проти Туреччини» (Loizidou v. Turkey) 1996 року Європейський суд чітко визначив, що сфера дії Конвенції поширюється на будь-яку територію, що знаходиться під контролем держави-учасниці Конвенції, тобто не обмежується національною територією.

Тому за порушення прав людини на анексованій частині України – в Криму, – доведеться відповідати, в першу чергу, уряду Росії, оскільки саме його «озброєні ввічливі чоловічки» та посадовці контролюють цю територію з весни поточного року.

дивись також:
В Крыму «праздник» продолжается: спецслужбы устроили «маски-шоу» в исламском медресе
«Правий сектор» з’явився у Криму у мареннях ФСБ для виправдання агресії Росії
ФСБ «записала» режисера Олега Сенцова до «Правого сектору»
Росія отримала номінацію на «спонсора тероризму»

коментарі

новий коментар