пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.07.2014 | Георгій Кобзар
Право на охорону здоров’я

Курець помер у віці 36 років. Сім’я покійного відсудила в тютюнової компанії 23 млрд. доларів

   

Американській суд вирішив, що представники тютюнової компанії недостатньо розповідали людям про шкоду куріння.

В американському штаті Флорида тютюнову компанію RJ Reynolds Tobacco зобов’язали виплатити сім’ї курця, який помер від раку легенів, 23, 6 мільярда доларів як компенсацію.
Вдова Сінтія Робінсон, чоловік якої Майкл Джонсон помер від раку легенів у віці 36 років, подала відповідний позов ще в 2008 році.

Вона зазначила, що чоловік почав курити у віці 13 років, і був не в змозі відмовитися від цієї пагубної звички до самої смерті, викурюючи 3 пачки сигарет на день.

У підсумку в суді вирішили, що тютюновий гігант недостатньо розповідав людям про шкоду куріння. Саме цей факт, на думку судді, і став однією з причин залежності Джонсона від цигарок, що й привело його до смерті, – передає Reuters.

Слухання в суді тривали чотири тижні. Адвокати наполягали на тому, що тютюнова компанія не надала достатньої кількості інформації про шкоду куріння і залежності, яка виникає у людини в процесі тютюнопаління. Спочатку присяжні вирішили, що RJ Reynolds Tobacco повинна виплатити вдові, а також її синові 7, 3 і 9, 6 мільйона доларів відповідно. Однак після додаткового семигодинного обговорення колегія збільшила підсумкову суму до 23, 6 мільярдів доларів.

Тютюнова компанія R.J. Reynolds Tobacco – другий за величиною виробник сигарет в США. На підприємстві вже заявили, що сума компенсації, яка стала однією з найбільших в історії американського штату, «виходить за рамки розумного і справедливого». Отже, юристи компанії готуватимуть апеляцію.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок, коли суд штату Флорида присуджує компенсацію родині померлого від раку легенів курця. У 2008 році компанію Philip Morris зобов’язали виплатити американці, чий чоловік помер в 1997 році від раку легенів, вісім мільйонів доларів.

Вперше позов про нанесення збитку здоров’ю американські табачники програли в 1954 році, коли Єва Купер звинуватила виробників цигарок у смерті свого чоловіка-курця від раку легенів.

Найвищого напруження боротьба з виробниками сигарет досягла в 90-х роках минулого століття, коли в суди посипалися колективні позови. За одним з таких позовів суд виніс постанову, що тютюнова продукція є смертельно небезпечною, і засудив тютюнові фірми до штрафів на загальну суму в 12, 7 мільйона доларів.

До речі, багато років тому пенсіонер з російського Санкт-Петербурга Іван Прокопенко відсудив у виробників «Біломорканалу», яким він травився з 11-річного віку та захворів на рак легенів, що спричинило видалення лівої легені, 2 217 862 рубля 4 копійки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нікотин, що міститься в тютюнових виробах – наркотик, який викликає залежність подібно героїну і кокаїну. Тому більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину, їм складно самим припинити відмовитися від тютюнопаління.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль