пошук  
версія для друку
16.08.2014 | Георгій Кобзар

Число внутрішніх біженців в Україні перевищує 100 тисяч. Приблизно стільки ж мігрували до Росії

   

За даними Держслужби із надзвичайних ситуацій, з Криму та зони АТО виїхали вже 105 688 вимушених переселенців.

Про це під час брифінгу 15 серпня 2014 р. заявив заступник голови Держслужби із надзвичайних ситуацій Василь Стоєцький, – повідомляє «Українська правда».

«Усього в нас більш як 105 тисяч вимушених переселенців: 89 тисяч переїхали в інші регіони України із зони проведення АТО, інші 16 тисяч – із Криму», – зазначив Стоєцький.

За його словами, найбільша кількість переселенців – у Києві (18 тис.), Харківській області (12 тис.), Дніпропетровській і Запорізькій областях – по 11 тисяч людей.

Стоєцький стверджує, що в ДержНС наразі у резерві ще є близько 30 тис. місць для вимушених переселенців.

Як відомо, за оцінками Агентства ООН у справах біженців, станом на 5 серпня 2014 р. більше 117 тисяч осіб є внутрішньо переміщеними в межах України через події на Сході України та російську анексію Криму.

При цьому інформація щодо ймовірної кількості біженців з України в Російській Федерації суттєво різниться – деякі російські «неофіційні джерела» волають про 700 тис. осіб, у декого ця цифра доходить і ледь не до 2 мільйонів.

За оцінками вітчизняних експертів, можна припустити, що українських біженців у РФ наразі приблизно 150 тисяч. І, якщо взяти до уваги, що десь 70% живуть у родичів, ця цифра цілком узгоджується з даними, згідно з якими на 4 серпня в пунктах тимчасового розміщення у Росії перебували близько 42 тис. осіб з України – це якраз 28% від 150 тисяч.

Міграційна служба РФ заявила, що отримала більше 60 тисяч клопотань від громадян України про визнання їх біженцями.

Нагадаємо, ще у 2006 році в Росії була запущена державна програма «сприяння переселенню співвітчизників». Вона була задумана для того, щоб покрити спад власного населення за рахунок залучення російськомовних переселенців з республік колишнього СРСР на ПМЖ, насамперед, до Сибіру і Далекого Сходу. Але вона провалилася з лускотом. Так, у Приморському краї РФ сподівалися на приїзд 26 тисяч переселенців з країн СНД, проте вдалося заманити всього 1, 6 тисячі – і це за 6 років.

Зате тепер десятки тисяч українців хочуть оформити посвідчення біженця, і в перспективі, кажуть у Кремлі, їм таки дозволять стати учасниками цієї програми для «співвітчизників».

Як зазначає «Обозреватель», Донбас і Луганщина – найбільш густонаселений регіон України. І якщо з 7 мільйонів чоловік значна частка переселиться до вимираючих регіонів РФ – це буде серйозним завоюванням для нашого велетенського північного сусіда.

І додає: «Ми стільки років говорили фразу «головне багатство нашої землі – працьовиті люди», що перестали розуміти її зміст. Але для Росії слов’янське населення на безкрайніх просторах за Уралом – на вагу золота».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори