увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 29.09.2016 06:20
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingЗахисника Вітчизни – за ґрати

09.09.14 | Геннадій Токарев

Військовослужбовець О., авіаційний технік, після участі в антитерористичній операції (АТО) перебував у стані психічного розладу і потребував психіатричного лікування. Незважаючи на такий стан його здоров’я, наказом командування він був направлений для участі у військових навчаннях.

О. за станом здоров’я був неспроможний проходити службу в цей період і отримував лікування. Проти нього 14 липня 2014 року порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 402 КК України «Непокора». В ході провадження на О. чинився сильний психологічний тиск, йому перешкоджали проходити стаціонарне лікування у психіатричному закладі, навіть вдавалися до відкликання за наказом командування військової частини направлення на лікування, виданого медичною частиною. В такому стані О. підписав угоду про визнання винуватості.

Після вступу у справу адвокат Ганна Литвин, щоби забезпечити проведення лікування О., подала заяву про кримінальне правопорушення, вчинене командуванням військової частини, яке полягало у перешкоджанні лікуванню військовослужбовця. За її заявою було відкрите кримінальне провадження, а з 4 вересня 2014 року О. визнано потерпілим у цьому провадженні.

5 вересня 2014 року під час підготовчого судового засідання у справі за обвинуваченням військовослужбовця адвокат Литвин заявила клопотання про відмову у затвердженні угоди про визнання винуватості, оскільки вона була укладена під тиском обвинувачення. Суд задовольнив це клопотання захисту і повернув справу прокурору для продовження досудового розслідування у справі.

коментарі

новий коментар