увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 27.09.2016 10:04
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingКримські татари планують бойкотувати російську «імітацію виборів»

11.09.14 | Юрій Нужний

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав жителів анексованого Криму бойкотувати місцеві «вибори» 14 вересня.

Він назвав їх імітацією виборчого процесу і псевдоволевиявленням, – повідомляє Громадське радіо «Голос Криму».

За словами лідера Меджлісу, кримських татар, особливо в селах, залякують, тиснуть на них і змушують громадян АРК йти на голосування.

«Немає виборів, є імітація. Так, частина людей піде проти своєї волі на вибори, особливо в селах. Оскільки ті люди, яким поставлено завдання забезпечити високий відсоток голосуючих, просто ходять по домах і говорять, що за списками тих, хто не вийде на вибори, будуть потім працювати «відповідні структури», – заявив Чубаров.

«Ми закликали всіх кримських татар, та й усіх інших людей у Криму, тобто все населення Криму, бойкотувати вибори як такі, що не принесуть на кримську землю ані спокій, ані мир», – наголосив голова Меджлісу.

Одночасно й Національний рух кримських татар (НРКТ) закликав кримських татар не брати участі у виборах до Держради Криму та місцевих рад республіки, які окупаційна російська влада призначила на 14 вересня.

«Закликаємо кримських татар і всіх жителів Криму, кому дороги мир, міжнаціональна злагода, рівноправність і справедливість, не брати участі в майбутніх виборах», – йдеться в заяві організації.

НРКТ наголошує, що «кримськотатарському народу не створено ніякої можливості для вибору адекватного повноважного депутатського корпусу в Держраді і місцевих муніципальних органах влади Криму».

А тим часом у Криму за останні кілька тижнів почастішали обшуки в будинках кримськотатарських сімей, а також у навчальних та релігійних установах.

Напередодні відбулася зустріч кримської самопроголошеної влади та силовиків з керівництвом Духовного управління мусульман Криму, на якому Муфтіят заявив про неприпустимість грубого порушення прав вірян.

Нагадаємо, російська влада призначила на 14 вересня 2014 р. у Криму проведення виборів депутатів Держради АРК, в Севастополі – Законодавчих зборів міста. Крім того, в обох суб’єктах заплановані муніципальні вибори.

Характерно, що офіційних міжнародних спостерігачів на цих «виборах» у Криму не буде. Про це оголосив «повноважний представник президента РФ в Кримському федеральному окрузі» Олег Белавенцев. На думку повпреда, «чесні вибори забезпечить конкурентна боротьба між партіями».

Натомість Генеральна прокуратура України заявила, що проведення виборів 14 вересня в Криму – на тимчасово окупованій території України, є спробою захоплення влади. Організаторам таких «виборів» загрожує до 10 років позбавлення волі.

дивись також:
«Вибори» без вибору в Криму
Кримські татари – корінний народ Криму та України
Чубаров: окупаційна «влада» почала репресії, щоб залякати кримських татар
Джемілєва не пустили до «зони російської демократії»
«У Криму зараз диктатура криміналітету і бомжів»
ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму
Крым: Нападения и похищения со стороны представителей незаконных формирований