пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
11.09.2014 | Юрій Чумак
Право на свободу та особисту недоторканність

Для звільнення полонених слід звертатися до Міжвідомчого центру

   

В Україні запрацював Міжвідомчий центр допомоги громадянам із питань звільнення полонених і заручників.

Як повідомила волонтер ініціативи «Восток SOS» Анна Мокроусова, Центр було започатковано з ініціативи декількох волонтерських організацій, які раніше самостійно займалися порятунком полонених.

Тепер усі люди, чиї рідні й близькі потрапили в полон на Донбасі та Луганщині, можуть телефонувати на гарячі лінії СБУ за номерами 0800-501-482, (044)-255-52-38 та звертатися на електронну скриньку [email protected].

Мокроусова зазначила, що тільки у списках волонтерських організацій «Восток SOS і «Донбас» зараз є інформація щодо близько чотирьохста полонених. На її думку, загальний рахунок іде на тисячі. Це і військовополонені, і цивільні особи.

Відповідно до наказу СБУ «Про утворення постійно діючого Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти», державним органам, закладам, установам, організаціям, громадським об’єднанням, юридичним особам і громадянам запропоновано надавати Міжвідомчому центру інформацію про безвісти зниклих під час проведення АТО осіб у вигляді установчих даних таких осіб, дати, місця та обставин зникнення.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль