пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.09.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Напад в центрі столиці на громадського діяча

   

Василь Черепанин - викладач кафедри культурології Національного університету "Києво-Могилянської академії", керівник Центру візуальної культури, кандидат мистецтвознавства, редактор журналу "Політична критика", активний учасник обох Майданів та інших політичних, а також правозахисних акцій, у вівторок, 23 вересня, біля входу на станцію метро "Контрактова площа" зазнав нападу і жорстокого побиття невідомими особами.
Нападники були в камуфляжній військовій формі без відзнак, тільки з жовто-блакитними нашивками "ukraine". Вони жорстоко побили Василя Черепанина на очах у перехожих. Міліція прибула із запізненням. Як результ цього - нападники не були затримані. Черепанин отримав важкі тілесні ушкодження - численні удари і перелом кісток обличчя. Сам громадський діяч напад пов’язує зі своєю професійною діяльністю.
Серед останніх подій, співорганізованіх Василем Черепанин - міжнародна конференція Ukraine: Thinking Together за участію Тімоті Снайдера, Івана Крастева, Агнєшкі Холланд, Пола Бермана та других провідніх інтелектуалів світу, а такоже серія заходів під час "Відкритого университета Майдану".
У заяві Центру візуальної культури, очолюваного Черепаніним, на сторінці у фейсбуці сказано: "У той час, коли військова агресія здійснюється проти України, агресивні молодчики, начепивши військову форму, здійснюють безпрецедентно жорстокий напад на університетського викладача в центрі столиці. Безпідставні та абсурдні звинувачення в" сепаратизмі ", що звучали на адресу Василя Черепанина з боку нападників, використовуються для нав’язування суспільству власної ідеології ненависті і боротьби з будь-якими проявами критичної думки. Вимагаємо від правоохоронних органів невідкладно розслідувати цей напад, а також припинити злочинну бездіяльність по відношенню до тих, хто прикривається війною в Україні для втілення власної ідеології".


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль