пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.09.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Радбез ООН прийняв резолюцію по боротьбі з тероризмом

   

24 вересня, засудивши екстремізм, Рада Безпеки ООН зажадала, щоб всі іноземні бойовики-терористи склали зброю, припинили здійснювати терористичні акти і відмовилися від участі в збройних конфліктах. Члени Ради заявили, що можуть включити таких бойовиків і тих, хто їх фінансує в свої «чорні списки».
«Рада Безпеки ООН відзначає, що іноземні бойовики-терористи і ті, хто фінансують чи іншим чином підтримують їх поїздки і наступні дії, можуть відповідати критеріям для включення до списку санкцій по «Аль-Каїді»...», - йдеться в одногласно ухваленій резолюції Ради безпеки ООН. Засідання пройшло під головуванням президента США Барака Обами.
Рада доручила Групі по аналітичній підтримці і спостереженню за санкціями подати протягом 180 днів доповідь Комітетові з санкцій і протягом 60 днів - попередню усну інформацію про загрозу, створюваної іноземними бойовиками-терористами, яких вербують або приймають до своїх лав «Ісламська держава Іраку і Леванту» (ІГІЛ), Фронт «Ан-Нусра»(ФАН) і всі інші групи, пов'язані з «Аль-Каїдою».
У числі інших заходів, члени Ради Безпеки закликали держави не допускати пересування терористів і терористичних груп, здійснюючи ефективний прикордонний контроль і запобігаючи фальсифікацію документів.
також було підкреслено, що держави-​​члени ООН повинні активізувати і прискорити обмін оперативною інформацією про дії або переміщеннях терористів і про терористичні мережі.
У резолюції міститься положення, яке зобов'язує держави-​​члени вимагати, щоб авіаційні компанії, що діють на їх території, завчасно надавали владі інформацію про пасажирів для виявлення осіб, які перебувають в санкційних списках Ради Безпеки ООН.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль