увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 25.09.2016 05:01
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingЖодному учаснику АТО статус так і не присвоєно

30.09.14 | Яна Смелянская

Учасники АТО мають право на пільги. Про це стало відомо ще 15 вересня після того, як в Кабміні нарешті визначилися з тим, як саме будуть надавати статус учасника бойових дій тим, хто брав участь в АТО. Тоді Президент України Петро Порошенко підписав Закон України 1547-VII «Про внесення зміни до статті 6 Закону України« Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Перелік тих, хто може отримати статус - досить значний. Згідно цього Закону статус учасника бойових дій може отримати військовослужбовець, працівник ЗСУ, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особи рядового і начальницького складу, військовослужбовці, працівники МВС, Управління державної охорони та Держспецзв'язку. Крім цього статус передбачається для учасників військових формувань, які захищали незалежність, цілісність України і брали участь в АТО або, приміром, забезпечували її проведення. У затвердженому порядку надання статусу прописано і його надання працівникам підприємств, установ та організацій, які брали безпосередню участь у АТО в місцях її проведення.
Терміни проведення АТО і райони її проведення визначає Служба безпеки України. А рішення про присвоєння статусу прийматиме міжвідомча комісія, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО.
Але ж по факту Закон не діє ані трохи. Про це свідчать чисельні звернення до юристів та громадських приймалень правозахисних організацій.
Проблеми починаються вже з самих намагань отримати статус учасника бойових дій. Досі немає інформації про створення спеціальних комісій при міністерствах, а також міжвідомчих комісій, які б мали право надавати такий статус. Немає інформації про їх контакти або яким чином до них звернутися. Також гостро стоїть проблема із наданням різноманітних довідок із військових частин, які підтверджували б участь особи в АТО.
Можна очікувати, що вже незабаром виникне проблема компенсацій за поранення військовослужбовців в зоні АТО. Тому що на комісію, яка б визначила ступінь тяжкості поранення мають право бути направлені бійці, котрі одержали значні поранення, наприклад такі, як втрата кінцівки. Бійців з менш важкими пораненнями на таку комісію направяти не планують. Таким чином, це позбавляє багатьох можливості отримати необхідні документи для відшкодування витрат на лікування та реабілітацію.
Навіщо влада тормозить процес втілення в дію Закону про отримання статусу учасника бойових дій можна поки що тільки здогадуватися. Дефіцит бюджету та тяжкий стан держави, можливо, будуть мати свою ключову роль у вирішенні цього питання. Але ж чи є це виправданням для настільки цинічного порушення прав людини, тим більше тих, хто опинився на передових позиціях защисту батьківщини....

 

коментарі

новий коментар