пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.10.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Волонтера з Полтави визволено з полону

   

Сьогодні вранці додому повернулася Ірина Бойко. Вона провела в полоні у бойовиків 101 день.
20 червня 2014 Ірина Бойко разом з трьома волонтерами - Місюренко, Калашніковим і Матлаш, повезли продовольство українським прикордонникам в Луганську область, де потрапили в полон до ополченців.
28 вересня на мобільний телефон полтавського активіста Василя Ковальчука подзвонив Ігор Безлер (на прізвисько Біс) - один з лідерів повстанців на сході України, командир «Народного ополчення Донбасу» в Горлівці, щоб похвалитися отриманими званням «генерал-майора армії ДНР». В ході розмови він погодився звільнити з полону полтавчанку Ірину Бойко. Василь Ковальчук, разом з дочкою Ірини - Тетяною Єфремовою і активістом Михайлом Дугіним, негайно виїхали на Донбас, до Горлівки.
"Учора, приїхавши в Горлівку, була дуже довга і важка розмова з Безлером. У якийсь момент у них виникло бажання залишити в полоні і нас. Зрештою, ми забрали Ірину Бойко і повернулися до Полтави. Ірина в дуже важкому стані - і морально, і фізично. У неї відрубаний мізинець і множинні сліди побиття, але вона жива....", - розповів Василь Ковальчук.
Стало відомо, що керівника самооборони м. Полтава, котрий також знаходився в полоні у бойовиків разом з Іриною, Бориса Місюренко - після жорстоких катувань бойовики так званої ДНР розстріляли. Це сталося 21червня 2014 року на третій день полону.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль