пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.10.2014 | Георгій Кобзар
Право на охорону здоров’я

Україна – одна з найгірших країн для життя пенсіонерів

   

Україна перемістилася з 66 на 82 місце в списку країн, сприятливих для життя літніх людей, що є найгіршим показником для Східної Європи.

Про це свідчать дані рейтингу Global AgeWatch Index 2014, складеного міжнародною благодійною організацією HelpAge International за підтримки ООН.

Топ найбільш сприятливих країн для літніх людей виглядає так:
Норвегія;
Швеція;
Швейцарія;
Канада;
Німеччина;
Нідерланди;
Ісландія;
США;
Японія;
Нова Зеландія.

У двадцятці з’явилися 2 новачка – Ізраїль (18-й) і Естонія (20-а).

Перші 20 країн відрізняються високим ВВП на душу населення, значним рівнем пенсійного забезпечення, високою забезпеченістю медичними послугами і наявністю підтримуючого соціального середовища. У цих країнах тема старіння часто обговорюється в національних дебатах і державній політиці, тому що частка літніх людей дуже помітна (від 18% в Ісландії до 32% в Японії).

З країн колишнього СРСР найвищий рядок після Естонії займає Грузія (28), потім йдуть Латвія (35), Вірменія (40), Киргизстан (49), Литва (60), Таджикистан (61), Білорусія (64), Росія (65) і Молдова (74-е місце).

Всього в рейтингу 96 держав, при цьому дослідження охоплює 89% від числа літніх людей у світі. Найгіршою країною для літніх людей визнаний Афганістан (96).

До речі, за статистикою, кожен п’ятий українець – людина похилого віку.

Нагадаємо, 1 жовтня відзначався Міжнародний день людей похилого віку, що започаткований з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 14-го грудня 1990-го року, відповідно до резолюції № A/RES/45/106. До цього День людей солідного і поважного віку почали відзначати спочатку в Європі, потім свято було підхоплено Сполученими Штатами і до кінця 80-х років ХХ століття воно поширилося по всьому світу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль