пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.10.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Військовослужбовці вимагають негайної демобілізації

   

11 жовтня Президент України Петро Порошенко заявив, що демобілізація солдат строкової служби буде проведена тільки після становлення сталого перемир’я на Донбасі. Також раніше голова держави в своєму зверненні по реалізації мирного плану і зміцненню обороноздатності країни заявив, що про повернення українських військ із зони АТО в місця постійної дислокації поки не може бути мови. «Ми зосереджені на підготовці до зими, адже про повернення наших військ із зони АТО в місця постійної дислокації поки не може бути й мови», - заявив він.
А вже сьогодні понад півсотні військовослужбовців строкової служби Національної гвардії вийшли з військової частини 3027 "БАРС" в Києві і рушили до Адміністрації президента. У прес-службі Нацгвардії відповідну інформацію підтверджують. Зокрема, командування Нацгвардії зараз проводить переговори з групою військовиків.Участники акції вимагають провести демобілізацію.
За словами учасника мітингу замість одного року, вони вже відслужили півтора.
"Військовослужбовці строкової служби, які відслужили відведений термін, вимагають демобілізації. Нині між сторонами триває переговорний процес з метою врегулювання конфліктної ситуації", - йдеться в повідомленні прес-служби Національної гвардії України.
Командування Нацгвардії запропонувало учасникам акції протесту повернутися у військову частину для проведення подальших переговорів. За їх словами, разом з бійцями поїдуть і будуть там розміщені батьки солдатів, які контролюватимуть процес переговорів. Однак, солдати відмовилися виконати пропозицію і вирішили залишатися на вулиці Банковій.
На даний момент учасники акції залишаються на місці, скандуючи "Дембель! Дембель!" і "Один за всіх і всі за одного". На місці протесту присутнє керівництво МВС міста Києва, офіцери штабу Нацгвардії, а також головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль