увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 27.09.2016 18:35
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingКВУ: найбільша кількість проблемних округів знаходиться в Харківській області

15.10.14 | Георгій Кобзар

За оцінками експертів Комітету виборців України, наразі найбільше проблемних округів знаходиться в Харківський області – 8. При цьому особливо проблемними на Харківщині є 169, 170, 171 та 178 округи. На даних округах поширений непрямий підкуп виборців за допомогою продуктових наборів та «благодійності».

У Житомирській та Миколаївській областях громадські монітори нарахували по 6 проблемних округів.

КВУ звертає увагу на те, що найбільша кількість порушень зафіксована саме в ході передвиборчої боротьби в одномандатних округах. Така ситуація свідчить про небезпеки змішаної виборчої системи.

Одночасно КВУ нагадує, що виступає за впровадження пропорційної системи із відкритими списками.

Виборчі округи на даній карті поділені на 2 основні категорії. Рожевим кольором позначені округи, на яких спостерігачі від КВУ зафіксували виборчі порушення, де кандидати активно використовують адміністративний ресурс та ведуть незаконну агітацію. Червоним кольором позначені проблемні округи із великою кількістю порушень. На даних округах кандидати активно займаються непрямим підкупом виборців та використовують методи чорного PR. Окрім цього, за оцінками експертів КВУ, там існує реальна загроза прямого підкупу виборців та порушень під час підрахунку голосів.

дивись також:
Результати моніторингу харківських ЗМІ у контексті виборчої кампанії
Джинса-ТВ представляет...
Джинса – справа тонка або Районні газети – назустріч Тігіпку
Джинсовая пресса: что прячем в кармане?