пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.10.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Затримано 73 - річну правозахисницю з Росії

   

"17 жовтня в Комітеті солдатських матерів міста Будьоннівська і Будьоннівського району "Матері Прікум’я" пройшов обшук. Одночасно керівникові організації Людмилі Богатенковой було перед’явлено звинувачення за ст. 159 КК РФ (шахрайство). 73-річна правозахисниця була затримана і поміщена в СІЗО. До понеділка з нею не зможе зв’язатися навіть адвокат", - наголошується в повідомленні.
"Людмила Богатенкова багато років активно захищає військовослужбовців, розкриваючи факти нелюдського поводження і тортур солдат строкової служби. Останні місяці вона розслідувала обставини загибелі російських військовослужбовців в липні-серпні 2014 року", - уточнили в організації.
У серпні правозахисниця передала в Раду при Президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ) відомості про загиблих 9 і 11 серпня 2014 року в районі військового полігону в Ростовській області дев’яти російських військовослужбовців, що проходили військову службу за контрактом у 18 мотострілкової бригади (в / ч 27777).
Члени РПЛ направили до Головного військового слідчого управління Слідчого комітету РФ інтернет-звернення з проханням порушити кримінальну справу за фактом загибелі військовослужбовців і провести перевірку за обставинами їх загибелі. Відповідь на своє звернення правозахисники досі не отримали.
Богатенкова є експертом постійної комісії з військово-цивільних відносин РПЛ.
Правозахисники однозначно розцінюють затримання та приміщення Людмили Богатенковой в СІЗО, як акт залякування в зв’язку з її діяльністю.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль