пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.10.2014 | Георгій Кобзар
Впровадження норм європейського права

Українська держава заплатить 5000 євро за зрізану з вінка Януковича стрічку

   

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну сплатити 5000 євро пенсіонерці Ганні Швидкій, яка у 2011 році зрізала стрічку з вінка, покладеного тодішнім президентом Віктором Януковичем до пам’ятника Шевченка.

Як повідомляє «Українська правда», ЄСПЛ 30 жовтня 2014 р. оприлюднив своє рішення у цій справі. Згідно з ним, українська влада визнана винною у порушенні 2-х статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод – про право людини на висловлення думки та про право на оскарження судового рішення.

Як відомо, 24 серпня 2011 року Янукович в рамках святкування Дня незалежності поклав вінок до пам’ятника Шевченка. Ця подія супроводжувалася протестами опозиції; одна з мітингувальниць, Ганна Швидка, відрізала з президентського вінка стрічку з прізвищем Януковича. Зрештою її затримали, визнали винною у дрібному хуліганстві і призначили найвище покарання за даною статтею КУпАП – арешт на 10 діб.

Європейський суд з прав людини погодився з тим, що заявниця дійсно вчинила хуліганські дії. Але особливості процесу над нею свідчать про політичну мотивованість вироку.

«Призначення максимально можливого покарання 63-річній жінці, яка не мала проблем із законом та не становить небезпеки для суспільства, є непропорційно жорстким рішенням. У вироку суду підкреслено її відмову визнати вину, а це означає, що її покарали через небажання змінювати політичні погляди», – зауважив ЄСПЛ.

Також в Страсбурзі зазначили, що Ганна Швидка змогла опротестувати вирок лише після того, як повністю відбула покарання, що свідчить про порушення права на оскарження.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль