пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.11.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Особовий статус Донбасу буде скасовано?

   

Згідно з повідомленням на офіційному сайті голови держави, на засіданні РНБО буде "всебічно проаналізована обстановка, внесені необхідні зміни в сценарії наших дій - виходячи як з оптимістичних, так і песимістичних прогнозів" - підкреслює Порошенко.

Також Президент відзначив, що свого часу закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областях "виконав надзвичайно важливу роль в зупинці зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом Мінських мирних домовленостей, щирості намірів України по деескалації ситуації на Донбасі".

"Ми продемонстрували жителям Донецької та Луганської областей і зовнішньому світові щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули. Проведення псевдовиборів торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати тільки легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А чи не бандитам, які самі себе вінчають на царство ", - заявляє Порошенко.

Він підкреслює, що "бандити, терористи і інтервенти можуть себе коронувати як депутати, прем’єри, міністри, як королі або імператори".

"Але щоб вони не повісили собі на голови, вони так і залишаться окупантами, злодіями, бойовиками. Україна ніколи не визнає так звані вибори 2 листопада. Ми не можемо поважати вибір, якого не було і немає - ні фактично, ні юридично. Не визнає і ніколи не визнає так званих виборів жодна країна світу, яка поважає себе і міжнародне право. Фарс вже засудили ЄС, США, десятки наших країн-партнерів. А представник німецького уряду вже сьогодні заявив, що не може бути й мови про скасування санкцій проти Росії ", - підкреслює Порошенко.

Він також акцентує, що сепаратистські псевдовибори 2 листопада є грубим порушенням Мінського протоколу від 5 вересня, який передбачає проведення в окремих районах Донбасу дострокових місцевих виборів виключно і тільки на основі законів України ". "Ми цю можливість їм давали. Виборчий фарс 2 листопада ставить під величезну загрозу зриву весь мирний процес, старту якого ми добилися ціною колосальних надзусиль. Він істотно погіршує ситуацію на Донбасі. Відповідальність за це цілком і повністю лягає на виконавців, організаторів і замовників псевдовибори ", - вказує Порошенко.

Він вказує, що "децентралізація залишається в нашому арсеналі як ключовий елемент політичного врегулювання на Донбасі".

"Ми готові будемо прийняти новий закон - при поверненні всіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків в питанні про так звані вибори 2 листопада" , - заявляє Порошенко.

Він також вказує, що новий закон "передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування в суворій відповідності з Мінської домовленостями". "І бюджетну децентралізацію, яка зніме дратівливі питання, хто кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування. Кожному - по праці", - підкреслює Порошенко.

Він також запевняє, що "Міжнародний фонд, який буде наповнюватися в тому числі і за участю іноземних партнерів, повною мірою забезпечить відновлення інфраструктури Донбасу за умови відновлення там української влади, миру, спокою і безпеки". "З часом запропоную парламенту прийняти закон про створення там вільної економічної зони зі спеціальним режимом торговельних відносин з Євросоюзом і Росією", - зазначає Президент.

"Незважаючи на провокації, дипломатичний шлях врегулювання для українського керівництва залишається пріоритетом. Але водночас ми продовжимо інтенсивне зміцнення нашої обороноздатності на випадок, якщо події розвиватимуться всупереч нашим бажанням. Це питання теж буде розглядатися завтра на засіданні РНБО. Я вірю в нашу єдність і в нашу перемогу. Тому що за нами правда ", - підсумовує Порошенко.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль