пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.11.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Люстрація негативно впливає на проведення АТО

   

"У Міністерстві оборони ... з розумінням ставляться до необхідності виконання вимог Закону України "Про очищення влади", в той же час військове співтовариство стурбоване звільненням такої кількості фахівців - посадових осіб Збройних сил ... саме в той час, коли Україна знаходиться в стані особливого періоду, втягнута у збройний конфлікт та веде важку боротьбу з терористичними угрупованнями та російськими окупаційними військами на сході країни ", - йдеться в повідомленні.

Як приклад негативного впливу наводиться звільнення генерал-полковника Геннадія Воробйова з посади першого заступника начальника Генерального штабу ЗСУ, який особисто керував проведенням АТО. В міністерстві його називають одним із найдосвідченіших і професійно підготовлених генералів.

На думку Міноборони, такий стан речей вимагає негайного реагування керівництва держави та Верховної Ради, зокрема невідкладного внесення до закону змін, що дозволяють застосовувати його норми лише до тих військовослужбовців, участь яких в антиконституційних діях і інших правопорушеннях є доведеною.

"Враховуючи викладене та на виконання доручення міністра оборони України генерал-полковника Степана Півторака в Міністерстві оборони опрацьовується проект внесення відповідних поправок до зазначеного закону на найближчому засіданні новообраної Верховної Ради України з метою збереження високопрофесійних кадрів органів військового управління оперативно-стратегічного рівня в цей найскладніший для державності Україна особливий період реальних викликів і загроз ", - наголошує прес-служба Міноборони.

Нагадаємо, 28 жовтня Мін’юст оприлюднив у люстраційному реєстрі прізвища перших 179 звільнених чиновників. Серед військових чиновників в реєстрі значаться перший заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ Сергій Бессараб, перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Геннадій Воробйов, а також заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Кабаненко.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль