пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
11.11.2014 | Юрий Асеев

Перші кроки реформування діяльності МВС

   

В рамках реалізації плана реформування МВС громадськими організаціями „Харківський інститут соціальних досліджень”, за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні, сумісно з Експертною радою при МВС України та Харківською правозахисною групою були розроблені та виготовлені брошури „Правила поведінки осіб, утримуваних в ІТТ”, наліпки (стікери) з правилами поведінки в ІТТ (ізолятор тимчасового утримання) та сейф-пакети для зберігання особистих речей затриманих осіб.
Наразі представниками вищезазначених організацій комплекти брошур, наліпок та сейф-пакетів було передано в усі обласні управління МВС для подальшої передачі в кожний міський та районний підрозділ.
Департаментом внутрішньої безпеки МВС України видано розпорядження, яким усі рай- та міськвідділи МВС зобовязуються розмістити брошури та наліпки у кожній камері ІТТ, де перебувають особи, затримані за підозрою в учиненні злочину, узяті під варту та піддані адміністративному арешту, а наліпок – в інших приміщеннях установ, у яких можуть перебувати утримувані особи.
Також усіх працівників МВС зобовязали використовувати в діяльності ІТТ номерні сейф-пакети для зберігання особистих речей затриманих осіб з обовязковим зазначенням номеру сейф-пакетів у протоколах особистого обшуку та огляду речей.

Таким чином, зроблено перші кроки у напрямку реалізації  Стратегії розвитку органів внутрішніх справ.  Ці кроки спрямовані на пряме підвищення рівня поінформованості громадян, які затримані за підозрою в учиненні злочину, узяті під варту та підлягають адміністративному арешту, щодо вичерпного переліку своіх прав. Також запропоновані до практичної реалізації інструменти  (вилучення особистих речей затриманих у номерний сейф-пакет) повинні значно скоротити нарікання щодо невдосконалості умов зберігання особистих речей затриманих та розмитості відповідальності працівників мілиції, які проводять вилучення речей у громадян. 

 
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль