пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.11.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Суд може зобов’язати владу оголосити військовий стан

   

Ще 29 серпня юрист Станіслав Батрин звернувся до Шевченківського районного суду Києва з вимогою встановити юридичний факт збройної агресії проти України. Суд першої інстанції відмовився розглядати справу за незаконних причин, однак дане рішення скасував суд вищої інстанції. Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

"Від встановлення факту збройної агресії проти України залежить виникнення права громадян України на отримання від держави в особі уповноважених органів влади захисту, забезпечення безпеки їх життя та реалізацію громадянських прав і свобод шляхом прийняття державою активних заходів для виконання статей 3 і 27 Конституції України (обов’язок держави - захищати життя людини) ", - повідомив юрист.

За його словами, якщо відбувається напад іншої країни, держава повинна не проводити АТО, а здійснювати організовані військові дії для відсічі агресії, щоб захистити життя людей та майбутнє існування держави.

"Час не для ігор в АТО, а для системної і організованої військової відсічі. Саме держава відповідальна за Іловайськ, який нас може очікувати де завгодно і коли завгодно тільки тому, що держава не бере на себе відповідальність. Тобто не виконує прямі обов’язки.

Також важливо, щоб Україна нарешті визнала факт військового вторгнення Росії постановою парламенту і створила слідчу комісію для комплексного розслідування такого вторгнення, оскільки мовчання вже сьогодні породжує проблеми в міжнародній політиці. Ми повинні визнати факт військового вторгнення, ввести санкції проти резидентів РФ, говорити людям правду і діяти виключно в інтересах держави ", - заявив Батрин

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль