пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.01.2015
Свобода пересування

«ДНР» і «ЛНР» відтепер – за «кордоном»

   

З 21 січня потрапити на окуповані території Сходу України можна буде через 7 транспортних коридорів і за спеціальним пропуском.

Міністерство інфраструктури України заборонило продаж автобусних квитків в населені пункти, що потрапили в зону АТО.

Як повідомляє «АТН», таку відповідь отримують потенційні пасажири в касах Харківського підприємства автобусних станцій. Заборона діє вже близько тижня, проте дістатися до зони бойових дій ще можна – до послуг відчайдушних мандрівників приватні перевізники.

А от потяги після 1 грудня 2014 р. до зони бойових дій не ходять зовсім. Максимум, куди можна доїхати з Харкова – до Артемівська, і з Києва до Краматорська і до Красного Луча Луганської області та Красного Лиману Донецької області.

З 21 січня 2015 р. потрапити на окуповані території Сходу України можна буде через 7 транспортних коридорів і за спеціальним пропуском.

Про це новинам «АТН» повідомив начальник прес-центру АТО Роман Туровець. Для того, щоб отримати перепустку, потрібно подати заяву з описом маршруту пересування і терміном перебування в зоні бойових дій, паспорт, документ, який підтверджує, що людина проживає в зоні АТО, або ж довідку про місце поховання близьких, довідку про хворобу близьких, які проживають на підконтрольній бойовикам території. Зазначені документи можна буде надати прямо в пунктах пропуску, а отримати документ, що дає право на в’їзд, можна буде протягом 10 днів.

Як повідомлялося раніше, в Раді національної безпеки і оборони з метою обмеження руху людей і вантажів через лінію розмежування у зоні проведення антитерористичної операції визначено 7 пунктів для в’їзду і виїзду з окупованої території:
1 – Луганськ – Щастя – Новоайдар.
2 – Луганськ – Станиця Луганська – Широкий.
3 – Фащівка – Дебальцеве – Артемівськ.
4 – Горлівка – Артемівськ.
5 – Донецьк – Курахово.
6 – Донецьк – Маріуполь (через Волноваху).
7 – Новоазовськ – Красноармійськ – Талаківка – Маріуполь.

Як зазначалося, на цих 7 пунктах пропуску будуть нести службу прикордонники, співробітники фіскальної служби, правоохоронних органів. Для ідентифікації проїжджаючих осіб ці пункти будуть обладнані спеціальною апаратурою.

Нагадаємо, ще в квітні 2014 р. Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», згідно з якими, свободу пересування відповідно до закону, може бути обмежено на тимчасово окупованих територіях.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль