увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 27.09.2016 11:46
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingКримські татари: не допустіть нашого знищення!

19.01.15 | Георгій Кобзар

Комітет із захисту прав кримськотатарського народу просить ООН, Туреччину та Україну звернути увагу на порушення прав корінного народу в анексованому Росією Криму.

Як повідомляє Бі-бі-сі Україна, Комітет ухвалив ці звернення на конференції, яка пройшла у Сімферополі 17 січня попри спроби «молодиків спортивної статури» її зірвати.

Делегати конференції ухвалили звернення до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна із закликом не допустити знищення народу.

У заяві йдеться про випадки викрадення кримських татар та порушення їхніх прав: «У результаті чергового захоплення Криму, корінне населення – кримські татари перетворилися на об’єкт терору і фізичного насильства».

Крім того Генсека ООН просять захистити кримських татар від служби у російській армії.

При цьому українську владу правозахисники попросили ініціювати проведення Міжнародної конференції з безпеки в Криму під егідою ОБСЄ у квітні.

Від МЗС України кримські татари вони вимагають «вивчити можливість надання кримськотатарському народу міжнародного статусу третьої сторони в російсько-українських відносинах з набуттям права самостійного звернення органів національного самоврядування Курултаю і Меджлісу в міжнародні судові інстанції».

Також у резолюції конференції вказується, що «будь-яка влада в Криму може існувати тільки за згодою і за чітко вираженої волі кримськотатарського народу».

Нагадаємо, про порушення прав кримських татар напередодні говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки покращити становище кримських татар.

дивись також:
«Вибори» без вибору в Криму
Кримські татари планують бойкотувати російську «імітацію виборів»
Кримські татари – корінний народ Криму та України
Чубаров: окупаційна «влада» почала репресії, щоб залякати кримських татар
Джемілєва не пустили до «зони російської демократії»
«У Криму зараз диктатура криміналітету і бомжів»
ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму
Крым: Нападения и похищения со стороны представителей незаконных формирований

коментарі

новий коментар