увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 30.09.2016 11:20
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingПравити регламент, щоб рада працювала правильно

11.02.15 | Георгій Кобзар

Ідея внести поправки до регламенту роботи Харківської міської ради виникла тоді, коли активісти «з боєм» вимушені були прориватися на сесію, оскільки депутати голосували за важливі для міста питання, які не були доведені до відома громадськості, адже частина з них була внесена до порядку денного буквально за кілька годин до початку засідання.

І така практика, на жаль, для Харківської міськради є звичною, хоча й… протизаконною.

Як зазначає «АТН», у Харківській міськраді тексти проектів нерідко не розглядається на постійних комісіях, і потрапляють до депутатів вже перед голосуванням. І народний обранець не встигає внести правки та доопрацювати документ. А розрекламована електронна система, при якій депутати отримують проекти на планшет, не дозволяє їх скачати або переслати третім особам.

Тому громадські активісти наполягають на тому, щоб проекти рішень були публічні і доступні всім, а на сесії міськради були присутніми представники громади (а не тільки «запрошені» мерією), які б мали хоч і лімітоване, але право на виступи.

Робоча група, до якої увійшли як активісти, так і працівники міськради, була створена після того, як представники громадськості змогли все-таки прорватися на сесію міськради і виступити там з ініціативою щодо змін регламенту. Тепер активістам необхідно домогтися, щоб депутати за цю пропозицію проголосували.

А тим часом у м. Чугуєві Харківської області громадський активіст подав скаргу до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини саме через те, що міськрада не оприлюднила проект рішення щодо внесення змін до місцевого бюджету.

Нагадаємо, ч. 3. ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» зазначає, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

дивись також:
На запити слід відповідати, інакше може наступити відповідальність
Начальника «Житлокомунсервісу» суд оштрафував за ненадання інформації
Сподівання на розуміння не виправдалися
Щоб чиновники не «морозилися»

коментарі

новий коментар