пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.02.2015 | Юрій Нужний
Права шукачів притулку

У Харкові розглядали стереотипи по відношенню до вимушених переселенців

   

17 лютого в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся інтерактивний захід з вимірювання стереотипів по відношенню до вимушених переселенців із зони АТО.

Громадські діячі, менеджери культури, педагоги, журналісти та активні громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб збиралися, щоб обговорити та проаналізувати існуючі стереотипи по відношенню до вимушених переселенців, а також знайти способи руйнування найбільш поширених із цих міфів, дати поради щодо інтеграції внутрішніх мігрантів та їх повернення до повноцінного життя.

Захід відбувся в рамках дослідницького проекту «Діалог і примирення в Україні» (за підтримки фонду National Endowmentfor Democracy), що спрямований на розвиток діалогу та примирення на регіональному рівні та включає в себе проведення дослідження та руйнування найбільш поширених стереотипів про людей з Донбасу в областях, які мають високу концентрацію вимушених переселенців.

Модератором заходу в Харкові виступив громадський активіст та культурний іноватор Ярослав Мінкін, який сам був вимушений виїхати з захопленого так званою «ЛНР» Луганська.

Участь в обговоренні взяли й члени Харківської правозахисної групи Володимир Каплун та Юрій Чумак.

Учасники заходу готували питання до вимушених переселенців зі Сходу України, разом з переселенцями відповідали на них, виявляли стереотипність поглядів та самі розвінчували ці стереотипи.

Серйозні, але умисно по-дитячому сформульовані питання до переселенців викликали різноманітні емоції. Одна з жінок плакала, згадуючи напис «Добро пожаловать в АД» на в’їзді в її рідне місто Горлівку, інші – щиро й у подробицях відповідали на складні питання громадських лідерів та культурних діячів.

Як зазначають організатори, подібні заходи заплановані в низці великих міст України, де планується:

 - проведення інтерактивного експрес-дослідження щодо виявлення стереотипів по відношенню до вимушених переселенців;

 - моніторинг регіональних ЗМІ щодо поширення матеріалів, формуючих негативні стереотипи про переселенців з окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму;

 - проведення тренінгів для менеджерів культури, педагогів та громадських активістів щодо опанування ефективними технологіями розвінчання міфів та руйнування стереотипів у суспільстві по відношенню до національних, релігійних та соціальних груп.

Регіональними партнерами проекту в містах проведення дослідження виступили Караїмський Інтеркультурний музей «Кале» (Мелітополь), Соціологічний центр МДПУ(Мелітополь), Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (Харків) та Фундація регіональних ініціатив.

За результатами дослідницького проекту буде створено загальноукраїнський аналітичний звіт та розроблено ефективні методики щодо руйнування стереотипів по відношенню до вимушених переселенців.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль