пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.02.2015 | Георгій Кобзар
Кримінально-виконавча система

Петро Порошенко підписав Закон «Про пробацію»

   

Як повідомляє офіційне Інтернет-представництво Президента, цей Закон України № 160-VIII, прийнятий Верховною Радою 5 лютого, запроваджує пробацію – систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Закон розкриває мету, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу органу пробації та суб’єктів пробації.

Закон визначає три види пробації: досудова, наглядова і пенітенціарна.

Новим у порівнянні з існуючою системою кримінально-виконавчих інспекцій Державної пенітенціарної служби в законі є те, що одним із завдань органів пробації буде складання досудових доповідей, тобто письмове забезпечення суду інформацією, що характеризуватиме особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Закон також перейменовує службу кримінально-виконавчої інспекції в орган пробації і покладає на нього додаткові функції.

Так, однією з функцій органів пробації буде здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи. Ця робота буде проводиться за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків вчинення суб’єктом пробації нових кримінальних правопорушень та передбачатиме диференційований підхід при наданні консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприятиме працевлаштуванню, залученню до навчання, участі у виховних заходах та соціально корисній діяльності

Органи пробації у взаємодії з установами виконання покарань, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування сприятимуть засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги, у працевлаштуванні працездатних осіб.

Як зазначається на сайті Президента, «Закон враховує міжнародний досвід у сфері кримінального судочинства, виконання покарань та соціальної роботи з особами, що вчинили злочини, у Законі враховано європейську практику залучення до роботи з суб’єктами пробації волонтерів».

Внаслідок прийняття цього Закону передбачається зменшення чисельності осіб, засуджених до покарань у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, зменшення державних витрат на утримання слідчих ізоляторів та установ виконання покарань.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль