пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.03.2015 | Яніна Смелянська
Конституція і права людини

Верховна Рада захистила права волонтерів

   

Відповідний закон (№ 1408 Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності) у другому читанні та в цілому підтримали 256 з 226 мінімально необхідних нардепів.

У законопроекті наголошується, що волонтер - це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Документ також встановлює, що волонтерами можуть стати як українці, так і іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними.

Відзначається також, що іноземці та особи без громадянства можуть займатися волонтерською діяльністю через організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, інформація про яких розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності.

Підлітки від 14 до 18 років можуть вести волонтерську діяльність за згодою одного з батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Законопроект виділяє наступні напрями волонтерської діяльності:

- надання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення контртерористичної операції, в результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам злочинів, біженцям, внутрішньо переміщеним особам;

- надання волонтерської допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного або воєнного стану, проведення антитерористичної операції.

Відповідно до закону, у разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів сім’ї загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб.

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій і збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в залежності від групи інвалідності.

- У разі встановлення інвалідності I групи - 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності II групи - 200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб;

- У разі встановлення інвалідності III групи - 150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, наголошується в документі.

Слід нагадати, раніше Президент України Петро Порошенко зазначав, що волонтери в ряді ситуацій працюють краще, ніж військові чиновники.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль