пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.03.2015 | Яніна Смелянська

У Криму затримали редактора "Центру журналістських розслідувань"

   

У Сімферополі співробітники ФСБ Росії вивели з будинку і увезли редактора "Центру журналістських розслідувань" Наталю Кокорін, в квартирі батьків якої вранці в п’ятницю проводився обшук.

Як повідомляє видання, Кокоріна вийшла з дому в супроводі чотирьох співробітників ФСБ, її посадили в машину і увезли.

Батько редактора Володимир Кокорін попросив журналістів, які прибули до місця події, не знімати і відійти від під’їзду будинку. Він нічого не повідомив про обставини обшуку та суті справи, в рамках якого він проводився.

Журналісти та адвокат Джеміль Темиш, якого, всупереч вимогам КПК України, не допустили на місце проведення обшуку, попрямували до управління ФСБ в Криму, куди, імовірно, могли доставити Кокорін.

Крім того, вранці в п’ятницю співробітники ФСБ також провели обшук у квартирі автора статей і колишнього редактора "Центру журналістських розслідувань" Анни Андрієвської. За словами отця журналістки, силовики пред’явили рішення Сімферопольського суду.

"Відносно мене порушено кримінальну справу за матеріал на "Центрі журналістських розслідуван "про волонтерів батальйону "Крим". Начебто закидають заклики до повалення влади в Криму, але самого документа я ще не бачила", - повідомила Андрієвська.

За словами журналістки, під час обшуку було вилучено комп’ютер, який належить її батькові і до неї відношення не має. Сама Андрієвська в Криму давно не живе.

Зазначимо, нещодавно "Репортери без кордонів" опублікували доповідь про свободу преси в включеному Криму. За даними організації, на півострові майже не залишилося вільних від впливу самопроголошеної влади ЗМІ.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль