пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.03.2015 | Юрій Шершень

Недбала мати намагалася позбавити рідних доньок квартири

   

Комінтернівський районний суд м. Харкова задовольнив позовну заяву прокурора району, що став на захист інтересів 11-річної дитини, яку рідна мати позбавила даху над головою.

Як повідомила прес-служба прокуратури Харківської області, суд визнав недійсним договір купівлі-продажу квартири, в якій проживала дівчинка разом із старшою сестрою, що замінила їй матір.

Прокурорська перевірка виявила грубі порушення житлових прав неповнолітньої, яка, завдячуючи матері-«зозулі», перетворилася на безхатченка. Зараз дівчинка проживає у Харківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Гармонія».

Горе-мати не лише покинула дитину немовлям на старшу доньку, а й позбавила її права на родинний дах. Вона не зареєструвала дівчинку у власній квартирі, в якій та проживала від народження. А через 10 років продала помешкання, на яке її менша дитина також мала право власності. Причому договір купівлі-продажу був складений без дозволу органу опіки та піклування, що є грубим порушенням чинного законодавства, – розповіли в прокуратурі.

Щоправда, працівники прокуратури «забули» розповісти про те, що на цю ганебну ситуацію ніяк не відреагували у Харківській мерії, куди зверталися дівчини. І тільки гучний розголос, вчинений журналістами та правозахисниками, змусив правоохоронців звернути свою пильну увагу до порушених прав неповнолітньої та її старшої сестри.

Наразі вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль