пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.03.2015 | Наталка Ковальчук
Погляд

На городі бузина, на Донбасі – «посівна», а у Москві дядько?

   

«МНС Російської Федерації терміново направляє два додаткових «гуманітарних конвої» на Донбас… «Гумконвої» нібито везуть матеріали для забезпечення весняних польових робіт, а також продукти харчування і будматеріали, повідомляє РИА Новости  з посиланням на МНС Росії». http://tsn.ua

Отже, у правлінні колгоспу під назвою Росія знайшли собі нову турботу: тепер це «посівна» на Донбасі. Очевидно, кремлівські бригадири вирішили, що заслані ними на українську землю трактористи-терористи (чи навпаки – значення не має), понівечивши нашу землю вирвами від снарядів і мін, провели достатній поверхневий обробіток грунту.

Взагалі, з приводу цієї чергової «гуманітарної» допомоги від російської влади можна відповісти просто, як роблять це в селі: «Поки вас тут не було, у нас проблем з посівною не виникало».

Але, добре, повіримо на слово у добрі наміри «московських агрономів». Можливо, вирішили, що вже достатньо засівати донецькі землі кулями? І, справді, як полюбляють писати кореспонденти-сільськогосподарники у районних газетах, загудуть на полях трактори і ляже в землю ваговите зерно?

Тільки що ж можна посіяти на випаленій війною землі?

Може, гречку? Ажіотаж з приводу дефіциту гречаної крупи ще зовсім недавно переживала Росія.( http://www.newsru) Як вже так сталося, що у країни, котра займає  перше місце в світі за територією і дев’яте місце за кількістю населення не знайшлося достатньо робочої сили, щоб насіяти і зібрати тієї гречки доволі для своїх потреб?

А, може, цукрових буряків? Відео про те, як у російському місті Липецьк натовп мало не побився за цукор недавно підірвало Інтернет.(http://www.spr.ru).

Можна ще насадити капусти. Бо, «…капуста в нас не росте, Україна – не дає, а тому й борщ варити ні з чого», саме так відповіли одній українській вчительці, котра після екскурсії з учнями до Ясної Поляни в якійсь їдальні на Рязанщині попросила борщу.

У тому, що капуста в Росії не росте, сумніву не має. Ось зовсім недавно, вже в нинішньому році, Россільгоспнагляд не пропустив у країну 1, 5 тонни імпортної капусти чи то з Сербії, чи то з Туреччини, чи ще звідкілясь. http://ria.ru

Питання тільки в тому, чи захоче рости у донецькому степу ця культура?

Врешті, у горезвісного академіка Лисенка ще й не таке виростало.

Однак, мабуть, доволі іронізувати та фантазувати. Насправді, тільки наївні люди можуть повірити у те, що черговий російський конвой з білих вантажівок може привезти на українську землю бодай щось добре, крім війни.

І кожен раз, коли заходить мова про ці псевдогуманітарні конвої, дуже хочеться сказати російським «трактористам», за сумісництвом терористам (чи навпаки):

«Забирайте свої трактори і повертайтеся додому – в Росію. Сійте там гречку, якої не вистачає для ваших людей, сійте буряки чи садіть капусту, чи будь- що інше. Возіть фураж на свої ферми для корів, свиней та іншої рогатої і не рогатої худоби, бо тільки й чуєш, що то з України сало неякісне везуть, то з Польщі сири не такі, як треба, чи ще щось інше. Вигодовуйте своє сало і виробляте собі все, що хочете, на власний смак. Нам не потрібні ні ваші трактористи, ні ваша смертельна посівна».

Вона занадто дорого обходиться всій Україні.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль