увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 26.09.2016 13:26
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingВід мін на Донбасі загинули 42 дитини та 109 зазнали важких поранень

03.04.15 | Юрій Нужний

Міни, що не розірвались, та вибухові предмети забирають все більше життів внаслідок конфлікту на Сході України.

Починаючи з березня 2014 року, принаймні 109 дітей отримали важкі поранення і 42 вбиті внаслідок зіткнення з мінами та вибуховими предметами, які залишились після бойових дій у Донецькій та Луганській областях.

Такі дані оприлюднив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

У зв’язку з цим розпочато освітницьку кампанію, спрямовану на поширення інформації про небезпеку мін та боєприпасів.

Напередодні 4 квітня, Міжнародного дня мінної безпеки, ЮНІСЕФ та партнери розпочали другий етап освітніх заходів з мінної безпеки на територіях, що постраждали від конфлікту, щоб забезпечити 500 000 дітей та їх сімей важливою інформацією про ризики, пов’язані з мінами та вибухівкою.

Фахівці пояснюватимуть дітям, що заміновані предмети можуть бути невеликими і яскраво забарвленими, а також мати вигляд іграшок або цінних речей. Вчать у жодному разі не торкатися таких предметів.

У рамках кампанії, ЮНІСЕФ разом з Данською групою з розмінування (Danish Demining Group) проведе дослідження, тренінги для 100 вчителів та шкільних психологів з підвищення рівня мінної безпеки та розповсюдить інформацію за допомогою ЗМІ, онлайн платформ та соціальних мереж.

Водночас у ЮНІСЕФ зазначають: кількість дітей, постраждалих від вибухівки на Донбасі, може зростати. Адже гуманітарні організації не мають доступу до низки районів, які контролюють бойовики.

Нагадаємо, за даними служби у справах дітей Луганської облдержадміністрації, з початку бойових дій тільки в Луганській області загинуло 18 дітей, а 23 дитини було поранено.

дивись також:
За час АТО на Донбасі загинули близько 2,3 тисячі українських військових
Через військовий конфлікт на Донбасі загинули десятки дітей

коментарі

новий коментар