пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.04.2015 | Георгій Кобзар

У Духовному управлінні мусульман Росії не задоволені ідеєю «руського миру»

   

Перший заступник голови Духовного управління мусульман (ДУМ) РФ Дамір Мухетдінов піддав критиці концепцію «руського миру», в якій фактично немає місця для інших народів Росії.

«За Конституцією в Росії не може бути державної ідеології. Але фактично в правлячій еліті розвивається і опрацьовується прото-ідеологія, формула якої – відтворення «руського миру». І в самій цій концепції місце і роль ісламу ніяк не продумується, а мусульманське населення країни не враховується», – зазначив муфтій.

Численні питання, вважає він, не вирішуються саме через те, що на рівні стратегічного осмислення «ісламу в майбутньому Росії немає».

Мухетдінов висловив невдоволення у зв’язку з проблемою будівництва мечетей, забороною хусток у дівчаток в школах і класики ісламської літератури. Крім того, представник релігійної організації розкритикував російських філософів, які, за його словами, «творили в іншу епоху».

«Російська ідея» Достоєвського, Ільїна або Бердяєва, слов’янофільство Данилевського і Леонтьєва, євразійство Савицького і Трубецького – це гарні зразки історіософської думки, але вони висловлені для дня минулого, а не для дня сьогоднішнього!» – наголосив Мухетдінов.

Представники російської влади заяви Даміра Мухетдинова наразі не коментували.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль