увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 01.10.2016 10:06
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingПонад 2,5 тисяч українських військових пішли у «самохід»

18.04.15 | Георгій Кобзар

Більше 2 500 військовослужбовців в Україні самовільно залишили місця несення служби.

Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

За його словами, за цими фактами відкрито 1 964 кримінальних провадження.

Крім того, зазначив Матіос, прокуратура розслідує 948 проваджень про дезертирство 8 652 військових. За фактами ухилення від військової служби «іншим способом» порушено 107 проваджень.

Нагадаємо, нещодавно виконуючий обов’язки військового комісара Харківської області полковник Юрій Калгушкін сповіщав, що в регіоні від мобілізації ховається близько 4 500 осіб, відносно 250 військовозобов’язаних з Харкова та області вже порушено кримінальні провадження за ухилення від мобілізації.

Одночасно начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковник Віктор Муженко заявив, що черговий етап мобілізації завершується «із запланованими показниками».

Він зазначив, що в ході четвертої черги мобілізації були змінені підходи до комплектування військових частин: «Раніше ми були змушені гнатися за кількістю, за короткий строк готувати максимальне число фахівців. Тепер ми зробили упор на професійну підготовку тих, хто потрапляє в військо. Під час четвертої черги мобілізації термін підготовки військових фахівців становив півтора місяці і більше. Це дозволило нам готувати бійців більш якісно – як у професійному плані, так і в психологічному».

Можливо, аби раніше не «гналися за кількістю», сьогодні було б менше кримінальних проваджень стосовно тих військових, яких набрали мимоволі, нашвидкуруч підготували та відправили на службу, звідкіля вони й «зробили ноги».

дивись також:
Звернення щодо ініціативи Генерального Штабу ЗСУ суттєво обмежити свободу пересування у зв’язку з мобілізацією
Генштаб України: «Військовозобов’язаний – невиїзний»
Вони захищають Батьківщину: соціальні пільги учасникам АТО
Подписан Закон Украины о статусе участников боевых действий

коментарі

новий коментар