пошук  
версія для друку
05.05.2015 | Юрій Шершень

Екс-начальника одеської міліції звинуватили у недбалості… через рік після трагедії

   

Колишнього начальника ГУМВС України в Одеській області звинуватили у службовій недбалості. Для цього ГПУ знадобився цілий рік.

Міліція не забезпечила належної охорони громадського порядку в Одесі 2 травня 2014 року. Саме тому Генеральна прокуратура України 30 квітня 2015 року повідомила про підозру у вчиненні службової халатності колишньому начальнику ГУМВС України в Одеській області Петру Луцюку, який був звільнений міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим на наступний день після трагічних подій.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, в ході слідства встановлено, що керівництво органів внутрішніх справ не забезпечило 2 травня 2014 року належної охорони громадського порядку, що призвело до зіткнення колони людей, які брали участь у марші «За єдність України», з організованою групою осіб, що намагалися завадити проведенню цього заходу в районі вулиці Грецької в м. Одеса.

Внаслідок зіткнень почалися масові заворушення, що набули суттєвого поширення на одеському Куликовому полі біля Будинку профспілок та на деякий час «повністю вийшли з-під контролю органів внутрішніх справ».

Як результат, в районі Грецької площі отримало вогнепальні поранення 18 осіб, з яких 6 загинуло. Під час пожежі в Будинку профспілок загинуло 42 особи, з яких 10 – внаслідок падіння, намагаючись врятуватись від пожежі, і 32 – внаслідок отруєння чадним газом і продуктами горіння. Всього під час масових заворушень понад 250 осіб отримали тілесні ушкодження.

Нагадаємо, слідство, що проводилось МВС, встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисно сплановані. Через кілька днів правоохоронці затримали головних фігурантів екстремістських організацій, а також кілька співробітників міліції.

Раніше, 17 жовтня 2014 року за вчинення посадових злочинів під час цих же подій було висунуто звинувачення колишньому заступнику начальника ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі, який втік з України в невизнану «Придністровську Молдавську Республіку» 7 травня 2014 р. і в даний час знаходиться в розшуку.

За інформацією, що надійшла від екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца, на час трагічних подій в Одесі керівники 3-х з 4-х райвідділів міліції міського управління МВС перебували за кордоном на відпочинку, замість того, щоб координувати дії своїх підлеглих щодо забезпечення громадського порядку на мітингах.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль