пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.05.2015 | Яніна Смелянська
Депортовані народи

У Криму створили "Український культурний центр"

   

У Сімферополі активісти презентували відкриття "Українського культурного центру", який буде відроджувати на півострові українську мову та культуру.

Як повідомили творці центру, головним його завданням буде "об’єднання розрізненого українського народу, що населяє Кримський півострів".

"Українська культура в Криму схильна асиміляції, тому ми ставимо завданням збереження української мови на півострові, крім того, створення громадської бібліотеки України. У цьому питанні ми сподіваємося на підтримку України", - сказав один з творців центру Леонід Кузьмін.

Серед напрямків діяльності організації він також назвав проведення в Криму днів українського кіно, літературних читань і, можливо, конкурсу дитячого малюнка.

Другий організатор центру, Вельдар Шукурджіев, підкреслив, що дана організація, насамперед, громадська, а не політична. "Організація не буде діяти поза рамками чинного в Криму законодавства", - сказав він.

Леонід Кузьмін і Вельдар Шукурджіев - одні з тих, хто були затримані на акції пам’яті українського поета Тараса Шевченка 9 березня в Сімферополі. Після цього 12 березня, відбувся суд, на якому активістам винесли покарання за використання української атрибутики - наявність жовто-синіх прапорів і стрічок на згаданій акції. Активістам судом призначені обов’язкові роботи тривалістю 40 годин кожному.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль