увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 26.09.2016 15:16
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingВійськових навчали захищати свої права

10.06.15 | Георгій Кобзар

Вже цілий рік на Сході нашої держави тривають військові дії. Незважаючи на мирні угоди, бойовики контролюють частини Донецької та Луганської областей, за підтримки сусідньої держави чинять збройні провокації, готують нові вилазки на контрольовану Україною територію.

І вітчизняні військовослужбовці вимушені здійснювати Антитерористичну операцію, боронити рідну землю. Серед тих, хто проходить військове злагодження в Харківській області, значна кількість перебуває у Чугуєві. Також тут періодично розміщуються наші вояки після ротації з зони АТО.

На теперішній час постає нагальною потреба правового захисту учасників АТО та їх сімей. Вони мають право на відповідні пільги з боку держави, що встановлені останніми змінами до чинного законодавства. Але, на жаль, поки учасники АТО бережуть нашу країну від ворогів, держава не надто переймається вирішенням їх проблем.

Тому НГО «Чугуївська правозахисна група» започаткувала Центр правового захисту прав учасників АТО. Центр надає безоплатні юридичні консультації військовослужбовцям та членам їх сімей, і працює за підтримки Сумського обласного комітету молодіжних організацій в рамках проекту «Школа громадської активності».

Нещодавно на базі Чугуївського військового комісаріату правозахисники провели семінар для юристів та працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, військових частин, військкоматів.

Голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов повідав про основи законодавства про мобілізацію, правовий механізм вручення повісток, права військовослужбовців та соціальні пільги для учасників АТО, порядок отримання землі у власність.

Координатор Центру Юрій Чумак роз’яснив декілька нагальних конституційних норм, що є засадничими в діяльності державних органів, зокрема, зупинився на ст. 19 Основного Закону, відповідно до якої посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правозахисники відповіли на запитання присутніх, презентували учасникам семінару правові пам’ятки та буклети. А наприкінці заходу Р. Лихачов провів для бажаючих індивідуальні консультації з юридичних питань.

Отже, відтепер військовослужбовці знатимуть, як власні права захищати.

дивись також:
На Харківщині демобілізованим із зони АТО допомагають громадськість та держава
Чугуївські правозахисники підтримали українських військових
Учасники АТО мають проблеми з отриманням статусу
Парламент визнав добровольців учасниками бойових дій

коментарі

новий коментар