пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.06.2015 | Юрій Нужний
Міжнародна політика і права людини

Мін’юст стверджує, що Європарламент подав скаргу на Росію до Гаазького трибуналу

   

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Європейський парламент подав у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (Нідерланди) заяви для ініціювання розслідування окупації Росією Криму та частині Донецької й Луганської областей.

Про це П. Петренко розповів в інтерв’ю «5 каналу».

«Після нашого звернення Європейський парламент звернувся до Міжнародного кримінального суду з тим, щоб Гаазький трибунал почав розслідувати ці злочини, скоєні російською владою на території України», – повідомив Петренко.

Міністр зауважив, що Україна також долучила до цього позову зібрані Генеральною прокуратурою вагомі докази незаконних дій Росії на території Криму, Донецької та Луганської областей.

У першу чергу, на його думку, до відповідальності мусять бути притягнуті президент Росії Володимир Путін і його найближче оточення.

Крім того, міністр наголосив, що після офіційного визнання факту окупації частини території України жителі цих територій можуть вимагати в міжнародних судах матеріальної компенсації від Росії.

Щоправда, Петренко зазначив, що «процес розгляду може затягнутися на роки».

Нагадаємо, 30 квітня 2015 р. Генеральна прокуратура направила до Кабінету Міністрів України матеріали за фактом вчинення Росією анексії і злочинів у Донецькій і Луганській областях для передачі їх до Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди).

Довідка:

Компетенція суду обмежена трьома видами злочинів:

1. Геноцид – намір цілком або частково винищити національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку.

2. Злочини проти людяності – частина масштабного або систематичного переслідування, спрямованого проти мирного населення, причому про можливе переслідування злочинцеві заздалегідь було відомо.

3. Воєнні злочини – порушення законів і звичаїв ведення війни, що регулюють поведінку збройних формувань під час війни і захищають цивільне населення, військовополонених, культурне надбання і таке інше.

До компетенції Міжнародного кримінального суду пропонувалося також включити агресію. Проте під час переговорів у Римі сторони не змогли прийти до єдиного визначення цього злочину і тому було вирішено, що наразі Суд не може здійснювати правосуддя з питань, пов’язаних зі злочинною агресією.

Римський статут (1998), яким засновано Міжнародний кримінальний суд (МКС), Україна підписала, але допоки так і не ратифікувала. Відповідно, зараз Міжнародний кримінальний суд не поширює свою юрисдикцію щодо злочинів, вчинених на території України. Не ратифікувала Статут і Росія.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль