пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.06.2015 | Яніна Смелянська

Громадські діячі розповіли про проблеми пенсіонерів із зони АТО

   

Кількість пенсіонерів із зони АТО, які не отримують українських пенсій, значно перевищує 50 тисяч чоловік. Про це повідомили в прес-службі МГО «Луганське земляцтво».

«При цьому, ці люди не можуть оформити собі українські пенсії в силу віку і хвороб. Багато хто з них просто не ходячі. Крім того, у них також немає можливості (у тому числі, через відсутність родичів і грошей) оформити собі спецпропуски для перетину кордону АТО. Більш того, не маючи засобів до існування, люди похилого віку вмирають голодною смертю. Ніякого механізму виїзду представників Пенсійного фонду в зону АТО для реєстрації там немічних пенсіонерів не передбачено», - йдеться в повідомленні.

В МГО «Луганське земляцтво» додали, що згідно з даними Донецької ОДА, на непідконтрольній Україні території понад 36 тисяч пенсіонерів не отримують українських пенсій: «При цьому загальна кількість пенсіонерів, які проживають у Донецькій області становить 913 тисяс осіб, а більше половини з цих пенсіонерів - переселенці. Їх кількість перевищує 580 тисяч осіб».

В організації також додали, що в Донецькій ОДА є факти, коли пенсіонери із зони АТО реєструються для виплати пенсії в одному місті на території, підконтрольній України, а потім перереєстровуються в іншому.

Таких випадків, за даними обласного управління Пенсійного фонду, - 89 тисяч.

Згідно ж з даними громадської організації «Луганське земляцтво», подібна так звана «вторинна міграція» пенсіонерів відбувається з двох причин:

Перша - люди, які спочатку покидали зону АТО і селилися в найближчих до фронту, але вже підконтрольних України містах, не маючи засобів до існування, насамперед реєструвалися для отримання пенсій. Далі, переселившись на постійне місце проживання - їм доводиться робити це повторно.

Друга - відсутність постійного доступного житла, - зазначили в організації.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль