пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.06.2015 | Юрій Шершень

Радикал проти абортів

   

Народний депутат України від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявив про ініціювання заборони абортів в Україні.

Радикал пообіцяв, що цей законопроект з’явиться у Верховній Раді на нинішньому пленарному тижні. Документ передбачає, що аборт може проводитися тільки в тих випадках, коли вагітність загрожує здоров’ю або життю жінки.

«Буду ініціювати внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за пропаганду сексуальних збочень, тому що це в одному ряду з абортами стоїть за впливом на народжуваність, на демографічну ситуацію», – заявив депутат.

«Провідний діяч організованого соціал-націоналістичного руху» (Вікіпедія) Мосійчук чомусь вважає, що законопроект буде підтриманий представниками всіх фракцій правлячої коаліції.

Нагадаємо, у 2013 році Верховна Рада України також розглядала можливість законодавчої заборони переривання вагітності. Тоді ініціатором проекту виступили депутати «Свободи»: Олександр Сич, Руслан Зелік і Руслан Марцинків. Лікарів, які проводять такі процедури, пропонувалося позбавляти волі на строк до 7 років. За публічну пропаганду і заклик до аборту пропонувалося штрафувати на суму до 100 гривень.

Роком раніше з аналогічною ініціативою виступав і представник блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль. Його пропозицію в 2012 році різко розкритикували лікарі.

Годі й говорити, що за умови заборони штучного переривання вагітності різко зросте кількість кримінальних абортів, через які жінки гинутимуть сотнями. А покращення демографічної ситуації в Україні завдяки збільшенню численності небажаних дітей виглядає, м’яко кажучи, не зовсім розумною ідеєю.

От би хто запропонував законопроект про заборону всіх дурнуватих законопроектів!

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль