увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 01.10.2016 06:15
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingЗа визнання Криму окупованою територією в Росії розпочався тиск на Товариство захисту прав споживачів

22.06.15 | Юрій Шершень

«Включение Республики Крым и города федерального значения Севастополь в состав Российской Федерации является юридической фикцией. Согласно нормам международного права данные территории являются оккупированными, что имеет определенные последствия, в том числе при осуществлении предпринимательской деятельности, включая сферу потребительских отношений. У российских потребителей при совершении любых сделок в самом Крыму и с участием юридических лиц, осуществляющих деятельность на полуострове, возникают вполне определенные риски, о которых мы считаем своим долгом проинформировать», – йдеться в «Памятке потребителям при посещении оккупированных территорий», опублікованій 22 червня 2015 р. на сайті Російського товариства захисту прав споживачів.

Як зазначили в Товаристві, «турист, посетивший оккупированную территорию Крыма без получения соответствующего разрешения властей Украины является нарушителем закона Украины о статусе оккупированных территорий. В связи с чем к нему могут быть применены санкции как со стороны Украины, так и со стороны других стран – членов ООН. В отдельных случаях возможно уголовное преследование и объявление в международный розыск».

Поява означеної пам’ятки спричинила справжню істерику в російських владних колах. Роскомнадзор миттєво отримав вимогу Генпрокуратури РФ про заборону роботи сайту Товариства, оператори зв’язку вже здійснюють його блокування на території Росії.

Про це ледь не з гордістю повідомляють численні російські ЗМІ.

У Генпрокуратурі РФ вирішили, що в пам’ятці «містилися спонукання до сприяння діяльності іноземної держави, міжнародної або іноземної організації або їх представників, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ».

Зі свого боку глава Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков заявив, що Генпрокуратура невірно витлумачила інформацію Товариства, в якій росіянам не рекомендується відвідувати Крим без дозволу української влади: «Ми насправді не порушуємо російське законодавство. Якщо Генпрокуратура займає тут іншу позицію, це сумно і печально, оскільки в нашій пам’ятці не дана політична оцінка приєднання Криму, а дана правова оцінка з точки зору міжнародного права».

дивись також:
Москва «розчарована» турецькою оцінкою ситуації в Криму
Кримські татари: не допустіть нашого знищення!
Кримські татари – корінний народ Криму та України
Чубаров: окупаційна «влада» почала репресії, щоб залякати кримських татар
Джемілєва не пустили до «зони російської демократії»
«У Криму зараз диктатура криміналітету і бомжів»
ОБСЄ фіксує порушення прав людини в Криму
Крым: Нападения и похищения со стороны представителей незаконных формирований

коментарі

новий коментар