пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.08.2015 | Георгій Кобзар
Право на свободу та особисту недоторканність

Журналіста та громадського діяча Юрія Гукова звільнено!

   

Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на своїй сторінці у Facebook:

«Майже півтора місяці боротьби за його звільнення закінчилися перемогою: Юрія звільнили з Криворізького СІЗО після ухвали Апеляційного суду м. Києва про заміну утримання під вартою на особисте поручительство та рішення суду в Кривому Розі про негайне звільнення Юрія Гукова з-під варти за статтею 206 КПК.

Подальша боротьба попереду: Юрія обвинувачують за ч.3 ст. 187 (розбій), як на мене, безпідставно, і ще доведеться далі боротися за його долю і долю трьох його дітей, мати яких розстріляли 23 травня. Але поки що святкуємо й щиро дякуємо всім, хто долучився до звільнення Юри: їх так багато, що важко навіть перелічити! Все буде добре!»

Нагадаємо, 5 серпня на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» Є. Захаров повідомив, що Харківська правозахисна група вважає, що кваліфікація дій Юрія Гукова некоректна, і останній повинен бути звільнений.

Правозахисник також зазначив, що Ю. Гуков мав відкритий конфлікт з комбатом «Айдара» С. Мельничуком і відкрито виступав проти мародерства і тортур військовополонених, відсутності дисципліни в батальйоні, в результаті чого був змушений піти з батальйону.

Ю. Гуков працює журналістом у ХПГ з 1 вересня 2014 року. Його місцезнаходження було всім відомо, він не ховався від органів розслідування, тому належних підстав для утримання під вартою під час слідства не існувало.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль