пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.08.2015 | Юрій Нужний
Захист від дискримінації

Тисячі ромів втекли від «ДНР» та «ЛНР». Але мають проблеми в Україні

   

В Україні наразі близько дев’яти тисяч ромських переселенців з Донбасу.

Про це в ефірі «Громадської хвилі» нещодавно розповіла директорка ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» Ольга Жмурко.

За її словами, ромські родини, які перебувають у зоні бойових дій чи переселяються звідти, часто потерпають не лише від відсутності документів, бідності, але й від упереджень, навіть нападів.

«Ромська спільнота сьогодні є вразливою. Те становище, в якому вона опиняється сьогодні, ми називаємо множинною дискримінацією. Роми нерідко потерпають від упередженого ставлення правоохоронних органів. Ромів частіше зупиняють на вулиці з метою необґрунтованої перевірки документів», – зазначила О. Жмурко. 

Але в ромської спільноти існують проблеми з оформленням паспортних документів: «В більшості роми – це люди з низьким соціальним статусом, які не мають стабільних джерел доходів, тому часто вони дійсно мають проблеми з доступом до отримання паспорта», – додала експерт.

На думку Ольги Жмурко, слід інвестувати в соціальний капітал – в людей, в освіту. Адже самою лише гуманітарною допомогою переселенцям не допомогти. Тому Фонд підтримує освітні заходи для ромської молоді, інші ініціативи. Зараз проходить відбір майбутніх правників, медиків, педагогів ромської національності. Завдяки Ромському освітньому фонду є можливість підтримати навчання у вишах для ромської молоді, яка хоче розвивати себе, громаду й країну.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль