пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.08.2015 | Юрій Нужний
Права шукачів притулку

Правозахисники надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам

   

Безоплатна первинна правова допомога для вимушених переселенців є дуже необхідною, оскільки дана категорія наших співгромадян відноситься до соціально вразливих.

При цьому, якщо у великих містах дане питання ще певною мірою вирішується, то у невеличких містечках, селищах та селах часто просто неможливо знайти кваліфіковану юридичну поміч.

На вирішення цієї проблематики й спрямовано проект «Юридична підтримка внутрішньо переміщених осіб і осіб, що постраждали від військових дій», що реалізується Харківською правозахисною групою у партнерстві з Чугуївською правозахисною групою та ще 5 неурядовими громадськими організаціями, за підтримки Данської ради у справах біженців.

В рамках проекту чугуївські правозахисники здійснюють візити до віддалених населених пунктів Харківщини та проводять правові прийоми й консультування вимушених переселенців.

Протягом серпня 2015 р. вони відвідали 3 села у Куп’янському районі (Глушківка, Кругляківка та Ягідне), а також Василенківську сільраду – у Шевченківському.

Зокрема, в останньому візиті до Василенкова, що відбувся 14 серпня 2015 року, взяли участь юрист ЧПГ Іван Мудраченко, волонтер-юрисконсульт Юлія Марукян та голова організації Роман Лихачов. На прийом звернулося 9 чоловік, яких турбували питання соціального захисту, пенсійного забезпечення, одержання допомоги на оренду житла, отримання медичних послуг тощо.

Правозахисники надали фахові консультації, вручили переселенцям відповідні правові пам’ятки, презентовані Харківською правозахисною групою.

Означена робота буде продовжуватись і надалі, адже потреба в юридичній підтримці внутрішньо переміщених осіб на Харківщині залишається нагальною.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль